Jak do smečky

Většina hráčů jistě bude chtít, aby jejich vlci byli členy smečky a mohli dosahovat vyšších postavení. Jakožto vetřelec máš mnohem menší pravomoci, což není pro vlka to nejpříjemnější, proto se snaží dostat do nějaké smečky tím, že zažádají o zkoušku pro přijetí. Ale pozor – na území některých smeček s vetřelci nepěkně zacházejí.

A jak tedy na to?
Jednoduše, stačí si na příběhu zajít za alfou dané smečky a požádat ji o zkoušku. Alfy Ti ji většinou dají (pokud ne, buď se porozhlédni po smečce jiné, nebo to zkus jindy znovu) nějaký úkol, který je potřeba splnit. Je vhodné rozvést plnění do delšího příspěvku, nejlépe do několika, nikoliv “šel jsem pryč, ulovil jsem zajíce, přiběhl jsem k alfě a dal jí ho” (zvláště při úkolu s lovem je třeba dodržovat pravidla lovu!). Pokud si chceš úkol ozvláštnit, lze se i zranit nebo se na území ztratit, jak sám budeš chtít, drahý hráči, podle toho, co Tě bude bavit. A pokud jsi úkol splnil, musíš se vrátit zpět k alfě “s důkazem” k alfě. Podle toho, jaké výsledky doneseš, alfa rozhodne, zda-li Tě do smečky přijme, nebo nikoliv.
Každá smečka má i svou domlouvárnu. Odkaz na ni je v prvním příspěvku Příběhu smečky. Důležité je také nezapomínat na to, že smečka je jedna velká rodina, která si má pomáhat.

Jak si najít přátele či nepřátele ve hře?
To je zpravidla věc samotného hráče. Přesto zde nalezneš pár tipů, jak začít. Začneš tak, že nastudujete mapu a pravidla příběhu. Popřípadě si přečti pár příspěvků od vlků, abys věděl jak na to. (Samozřejmě, že kdo už hrál TRPG, bude zhruba vědět.) Podíváš se kde kdo z vlků je a vybereš si, s kým by se Tvůj vlk chtěl přátelit nebo nepřátelit. Když máš „vybráno“ napíšeš, že Tvůj vlk jde na to a to místo a vidí tam toho a toho vlka. (Doporučuji, když je na stejném místě víc vlků, psát do závorky jméno vlka, se kterým mluvíš. Navíc, např. Řeka Wolf je dlouhá několik km, takže nepočítej s tím, že okamžitě uvidíš všechny.) Čekáš na odpovědi hráče a pokračuješ v příběhu. Ovšem důležitá je taky trpělivost. Když někdo neodepíše hned za minutu, neurážej se nebo něco podobného. Je možné, že hraje za více postav a příspěvek dlouhý čtyři a více řádků, trochu času zabere. Samozřejmé je, že když jistý hráč nepíše už přes půlhodiny, nemusíš dál čekat. Ale to jsou informace, které jsou Ti většinou asi jasné. Hraješ tak dlouho, jak chceš a vytváříš si vztahy s ostatními vlky. Můžeš se hádat nebo si udělat nejlepší přátele. Vše záleží na Tobě a na povaze Tvého vlka – rozvineš tím hru a věř mi, že s přáteli se Ti bude mnohem lépe hrát (naopak ale s nepřáteli můžeš mít mnohem zajímavější hry). Hlavní roli při psaní příběhu a seznamování s novými vlky, hraje fantazie.
Závěrem bychom také poradili, že je dobré, stanovit si pro vlka nějaké cíle, smysl života, za kterými se bude hnát.
Tak hodně štěstí!