News – aneb co se s novým AT a návratem Vittani změnilo

Asi bychom měli všichni poděkovat těm, kteří odešli.
Sice teď na Niwat přichází pár změn, ale ty (by) přišly dříve nebo později tak či onak. Takhle jsme mohli alespoň včas zachránit pár nekompatibilních a padajících souborů dřív, než nadělaly větší paseku, než jen nefunkční registrační formuláře.
Nicméně asi málokoho z vás bude zajímat blokace SMTP a nekompatibility v pluginech. Možná by vás víc zaujalo, že zúčtování za nápravu je 2199,-. Eh. Ale samozřejmě všem těmto bývalým administrátorům děkuji za odvedenou práci.
Na každý pád, stránky opět zase fungují tak jak mají… A teď k tomu, co se dotýká vás, samotných hráčů!

Změna v menu

Zajisté vám neuniklo, že došlo k (ne)malým změnám v menu. Provedli jsme to v zájmu rychlejší orientace na stránkách a ačkoliv vám to tak zatím pravděpodobně nepřijde, i v rámci větší přehlednosti.

Jistě si na to přijdete časem sami, nicméně i přesto zde nabízím menší okénko a vysvětlení;

 1. HRA -> okamžité přesunutí na herní fórum. Jednoduché hra nahradilo předchozí „herní fórum“, protože se to jevilo až příliš kostrbatě.
 2. Reálie -> Vše, co se týče příběhu a postav přímo + pravidla. Pravidla proto, aby byla ihned po ruce a proto, že se příběhu velmi úzce dotýkají. Dále spíše informativní články ohledně soubojů, mapy, patronů, rodinných záležitostí, tréninků… – všeho, co vlka v běžném příběhu potká. + si můžete všimnout, nově se v menu objevila kolonka „počasí“, ke kterému se ještě dostaneme později.
 3. Život -> Rychlejší orientace na smečky – vypsané smečky, Elitní vlci, ale protože Niwat je místem pro VŠECHNY, nechybí ani odkaz na živočichy, lidi a opět více rozepsané postavy fabulo, rozčleněné pro rychlejší orientaci na démony a mystická stvoření. Kolonka Drak je pro našeho Draka Přírody, Duchové pro vlky, jejichž hráči hrají za své zesnulé postavy.
 4. Obchod -> Opět v rámci rychlejšího přesunu do jednotlivých sekcí rozepsáno. Zároveň se stránky budou načítat rychleji a sortiment bude přehlednější – to navíc díky nové grafice, zvýrazňující konkrétní předmět. A jak jinak, než s tématickou tlapkou. V prvním řádku potom Stav Účtů, jehož význam snad netřeba zmiňovat.
 5. Aktuálně -> Rubrika, kterou snad netřeba představovat, tentokrát se naprosto nic nemění až na umístění v menu.
 6. Informace -> Informace k tzv. „mimoherním“ věcem. Jak hrát, A-Tým, Skvrny, reklamy, pauzy a odchody… ale i kniha rekordů a kronika, o jejichž aktivnější využívání bych tímto ráda poprosila! Současně zmíním, že máme v AT Kronikáře. Ale nebudeme předbíhat, dozvíte se níže. A najdete zde i Kreativní koutek.
 7. Akce a soutěže -> v rubrice vždy vyjedou pouze ty akce a soutěže, kterých je aktuálně možné se účastnit; tedy již se nemusíte probírat desítkami proběhlých soutěží, abyste mohli najít „tu svou“, ale všechny soutěže, ke kterým lze ještě příspět / hlasovat / nechat si rozdělit odměny, naleznete hned po rozkliknutí. Totéž platí pro akce. Současně však neztratíme ani akce a soutěže proběhlé a kompletně ukončené, které se všechny zobrazí tak, jako doposud.
 8. Registrace -> Opět trochu rozšířená rubrika. Mimo známých registrací vlka, živočicha, člověka, úkrytu, postavy fabulo a mazlíčka se zde nachází i formulář pro registraci reklamy a pro navržení akce či soutěže.

Změny v AT

Bohužel musím oznámit, že Naiome se rozhodla opustit administrátorský tým. Došlo k tomu po několika výměnách názorů v rámci Niwatu a jeho chodu. Tímto bych Naiome chtěla obzvlášť a upřímně poděkovat za její práci, kterou po celou dobu odváděla, protože já osobně ji považuji za jednoho z nejpřínosnějších – nebo alespoň nejpracovitějších – administrátorů, které Niwat zažil. Na každý pád, stávající tým si již Naiominy funkce rozdělil a budeme doufat, že žádnou negativní změnu v rámci aktivity a plnění funkcí nepostřehnete.

Současně jsme se se stávajícím týmem: Jessie, Lucas, Nira & Q rozhodli, že zrušíme dělení na hlavní a vedlejší administrátor a ponecháme dělení na Administrátor a Nový administrátor. Tímto také všechny Nové administrátory pasuji na Administrátory, za jejich práci si to zaslouží každý jeden z nich.

Počasí & den a noc

Již dříve jste si mohli povšimnout zkráceného popisu počasí a gifu, jenž počasí více než názorně demonstroval. Tento krok byl učiněn z toho důvodu, že mi přišlo, že si jakožto hráči počasí nečtete, neřídíte se podle něj a malá ikonka je příliš nevýrazná na to, abyste ji brali v zřetel a jednali podle toho v příběhu. Nicméně po několika návrzích, že by počasí mělo být rozepsanější už z toho důvodu, že jsme textovou RPG, jsme se rozhodli, že počasí bude dostupné v rozšířené verzi 1. po kliknutí na zmiňovaný gif 2. po najetí na menu: Reálie -> počasí.
Apeluji na hráče, aby se počasím řídili!

Současně došlo ke změně střídání dne a noci. Možná tři – tři skýtaly větší prostor a čas ke hře, nicméně i přes to se příběh táhne mnohem déle, než na tři dny. Proto prosím, zkuste vyvinout větší aktivitu a nyní se den a noc střídá: sudý den (2., …, 14., …, 28., …)= noc, lichý den (1., …., 13., …., 31.)= den.

Lidé

Bývalý AT zrealizoval přechod na toto nové Niwatské území z důvodu šířící se lidské populace. Nicméně i přes to, že se má jednat o území jinak lidí prosté, považuji za velmi žádoucí oživení příběhu, aby bylo možné zaregistrovat si postavu, jež nebude lovcem, ale bude vychovávána např. vlky a bude reprezentovat něco ve stylu Mauglího. Člověk, vychovaný přírodou, naučený žít s ní v harmonii.

Tuláci a jejich tlupy

Tuláci by měli mít rovnost a svobodomyslnost; proto to jsou tuláci. Vlk, který potřebuje smečku, nechť se přidá. Nicméně i mezi vlky mohou vznikat jakési neoficiální tlupy, které by však neměly mít žádného vůdce a měly by fungovat ČISTĚ na demokraticky rozhodnutých krocích, které si určí celá tlupa. Toto se vztahuje na aktuální situaci na příběhu s Nirou a Sauronem.

Mapa

Že nám mapa stále ještě téměř zeje prázdnotou, je sice pravda, ALE! Plánujeme nové vylepšení v podobě mapy – a tím tentokrát nemyslíme konkrétní překlikávání, o němž byla několikrát řeč. Pod územím, které vlci našli, se totiž nachází síť spletitých podzemních chodbiček a jistými kouzly se dá dostat na ostrovy, které nad novým Niwatem levitují… Zatím ani jedno nelze v příběhu používat, ale v momentě, kdy se tato novinka objeví na stránkách s mapou, směle do prozkoumávání!

Plánovaná Velká akce

Ani příběh jako takový však nenecháme zahálet. Během pár dní až týdnů se připravte na obrovskou akci, která bude mít vliv na celou budoucnost našeho území.

Finanční podpora

Jak už jsem zmínila v úvodu, stránky něco stojí – stojí něco jejich pravidelný provoz, ale postupně si myslím, že by Niwat zasloužil rozšiřovat více a více, což bohužel už ne vždy dokážeme my, v rámci AT. Nicméně takový znalec IT si něco vezme. Napadlo nás, zda byste jako hráči měli zájem o předměty s Niwatskou tématikou? A co byste řekli na to, kdyby byl vytvořen účet, na který by se daly posílat finanční dary?

Niwatský tábor

A nakonec si dáme něco trochu přátelštějšího a příjemnějšího. Už pár let plánuji, že během velkých prázdnin by se dalo zrealizovat něco jako tábor. Proto poprosím o vyplnění ankety; zda by byl vůbec zájem, na jak dlouho, jaké máte finanční limity (protože bude bohužel potřeba zajistit prostory)…

Miniaplikace

4 komentáře

 1. „ Niwatské předměty ? „ Za mě dobrý nápad, třebas by to mohlo přitáhnou více lidí nebo alespoň zviditelnit hru a finančně ji pomoct. Beztak tu jsou nadšenci do hry co by ji nějak chtěli pomoct. A dobrovolný příspěvek by nebyl špatný nápad.

  „ Niwatský tábor „ jak vidím tak to chcete rozjet ve velkém ve všech směrech jak v herní části tak i v té realné. Což se nevidí u všech her a myslím si že to je dobrá cesta.
  Možná by pomohlo kdyby jste udělali předběžný (odhadový) výpis, třebas kde by se ten tábor konal, kolik by co stálo (ubytování, doprava, jídlo a pití) a co by se na tom táboře asi odehrávalo (časový program) krom samozřejmé zábavy. Beztak by to zaujalo více lidí jak, by to bylo rozepsaný do detailů.

 2. Zante:
  Děkujeme, je tedy rozhodnuto. Zjistíme ještě, jak to je s odvodem daní a právními normami a pustíme se do toho!
  Tábor je už dlouhodobý plán, ale vždy chybělo vhodné místo, nebo něco, nebo něco… Rozjet to musíme, nenecháme se! Děkuji za tip, není to špatný nápad. Pustím se do toho.

  + po několika přečteních jsi první, kdo příspěvek okomentoval, připisuji Ti na účet 100VB.

 3. Niwatské předměty? :3
  Jo, zamluvuju si propisku! Nebo radši dvě, jednu pro mámu. c: A hrneeek. Pokud na tom budu finančně líp, určitě Vás podpořím i mimo předměty. 😀
  Tábor beru, zúčastním se určitě. Nevím, zda víkend půjde uvolnit (budu jezdít každý víkend pracovně), ale kdyby mě uvolnili, určo pojedu, přes týden by to bylo však lepší. S tábory internetových (RPG) komunit mám více, než dobré zkušenosti, stmelí to hráče a více je to namotivuje ke hře.

 4. Yeeey, Dino! ^^
  Dobře, dobře, píšu si. 😀 Děkujeme. :3
  Ach, to je škoda. Tak alespoň čt – pá by ses mohla zastavit? Určitě hodím ještě pár dalších anket, jak se ty termíny budou blížit. Doufám, že přesně ten účinek to mít bude 🙂 Přece jenom potřebujeme trochu dát komunitu dohromady po jistých pokusech o rozbití. Snad to nakopne i k té zvýšené aktivitě.
  Děkuju za zpětnou reakci, taky, 100 VB. 🙂

Napsat komentář