Říkají tomu „Nový Niwat“

Není třeba se děsit, pokud jste doposud nic nezaregistrovali. Pokud ano, zde je něco jako vyjádření Niwatské.

Ačkoliv Vánoce bývají časem klidu a míru, došlo k něčemu, co já osobně považuji za zradu a nůž vražený do zad. Tým bývalých administrátorů se rozhodl mne z celé hry vyškrtnout a přebrat ji pro sebe. V momentě, kdy jsem se začala bránit a hru dostávat zpět pod svá křídla si bývalí administrátoři založili vlastní hru, kopírující Niwat a snaží se na ni nalákat Niwatské hráče přes to, že si tam přesunuli své postavy (spjaté s většinou aktivních hráčů) a také přes to, že jim nechají vše, co na Niwatu získali.

Vyjádření k tomu, jak to bylo, máte na jejich stránce. Já s mnohým – snad až s většinou nesouhlasím, ale asi nemám sílu na to, nadále bojovat za mou pravdu. Snad jen několik bodů: 1. K porušení pravidel z mé strany nedošlo. 2. Vždy jsem chtěla, aby Niwat fungoval, neměla jsem jediný důvod ho mazat. 3. Přístup jsem vydat odmítla až poté, co jsem se k němu musela dostat přes prokázání vlastní identity a vlastnictví stránek, když mi byly odebrány veškeré pravomoce administrátora.

Jen bych ráda podotkla že bez ohledu na to co se stalo, Niwat funguje dál. Příběh se nezastavuje a nezačíná od nuly, jak se snažili někteří nadhodit. Na příběhu bude vše herně osvětleno. Prosím všechny, kteří se rozhodnou své postavy převést na Veritas a nebo je zkrátka na Niwatu nechat zmizet, ať napíší do odchodů nebo to pouze oznámí v tématu změn. Kdo chce, odejděte z Niwatu. Kdo chce, zůstaňte s námi. Kdo chce, buďte na obojím. Já jen poprosím, mějte s případným vyřizováním administrátorských věcí chvíli strpení. Nové administrátory potřebujeme zaučit a ti starší jsou až na výjimky pryč.

Jsme vděční za každého, kdo se rozhodne zůstat s Niwatem a překonat i tuto bouři. Už to tu bylo tolikrát a Niwat to vždy ustál. Dokonce už i několikrát v historii se odtrhly skupiny hráčů, kteří se rozhodli odejít – nejde o nic, co by nás mělo rozdělit. Ačkoliv chápu, že většinu z nás toto asi zasáhne víc, než kterýkoliv jiný odchod, protože odcházející hráči jsou – a nebo byli – našimi blízkými přáteli, ať už IRL nebo pouze inRPG. Tak či tak, nic nekončí.

Niwat tu nebyl pět let proto, aby se nechal roztrhnout.

Momentálně do vedení dosazuji Naiome. Jako jediná během celých rozporů se snažila být objektivní, nezradila pro mě ani stranu bývalého týmu, ani mě pro bývalý tým. Již od jejího přijetí na Niwat na něm tvrdě pracovala (a dělala práci i za ty, kteří nyní vykřikují, že se o Niwat starali) a já věřím, že pracuje pro hru a pro hráče. O složení nového týmu se zatím ještě relativně debatuje, je pár hráčů, které bych velmi ráda v těchto řadách uvítala, nicméně s ohledem na současnou situaci je potřeba každá pomocná tlapka.

Dovolím si jedno video, které mi v návaznosti na Niwatskou situaci poslal člověk, který pro mě znamená možná víc než kdokoliv jiný.

Vy, kteří jste na Niwatu o něco déle, budete jistě vědět, jak ješitná jsem. A tím spíš pochopíte, jak upřímně svá následující slova myslím. Ač velmi nerada, musím si přiznat a veřejně se omluvit, že mnohdy i já se nechala unést mocí, emocemi a zapomněla na to, co je správné a co již ne. Mrzí mě, že i já přispěla k současné situaci, ale přesto na vás apeluji, vezměte si z tohoto videa něco. Budu se snažit udělat totéž… tak přísahám.

A nyní… pojďme všem ukázat, že Niwat není možné srazit na kolena!

~ Vittani Virentem

2 komentáře

  1. Jak říkám, stačí, když přestaneš konečně porušovat pravidla, kterými se tak oháníš. Achjo, už přestaň škodit, prosím. Nechci totiž všechno zas a znovu rozmazávat a hájit se před vašimi polopravdami, Ty na to čas a energii asi se svým harémem máš, já ne. A hráče to mrzí… což je vám očividně jedno. Tak to sem už netahej prosím a hoňte si ega nad svou super hrou a nám nechte Niwat. 🙂

Napsat komentář