[SOUTĚŽ] Démoni kam se podíváš

Hoya, vlčci!

Přináším vám soutěž, která může pomoci k oživení našeho příběhu. Založme společně Niwatský lexikon démonů!

O co teda jde? Inu, váš úkol je prostý.

Jedná se o soutěž kreslící i psací a tak každý z vás zde může najít svou metodu, jak se účastnit a svým způsobem zkusit vyhrát.

Nakreslete libovolného démona, nebo jej popište. Můžete k němu napsat i jeho slabiny a silné stránky. Na vaší fantazii se meze nekladou!
Co kromě toho, že by mohl zrovna váš Démon být tím, který udělá naším vlkům na příběhu nějakou tu lumpárnu? Samozřejmě! Odměny.

1. místo – Libovolný Extra magický útok do 300 VB, Clona proti větru, 400 VB
2. místo – Libovolný Extra magický útok do 250 VB, Clona proti chladu, 300 VB
3. místo – Libovolný Extra magický útok do 200 VB, Clona proti horku, 200 VB

Účast– 50 VB, Hlasování– 25 VB

Posílat práce můžete do 2. února 2019 a hlasovat do 12. února 2019 a hlasy máte tři a nesmíte hlasovat pro svou tvorbu, vždyť to znáte.
Doufám ve vaší účast a že si soutěž užijete!

~Nira

19 komentářů

 1. https://i.postimg.cc/GpfvYv85/Niwat.jpg
  Jméno: Kachní škůdce
  Výskyt: Jezera, klidné vody, ojediněle u řek
  Charakteristika:
  Kachní škůdce je asi 160 cm vysoký tvor, s modrou slizkou kůží, který žije u břehů vod. Jeho přítomnost poznáte přes zvuky kachny, které vydává a bambulce na ocasu, kterou používá jako návnadu.
  Jak je nebezpečný:
  Škůdce není smrtelně nebezpečný, ale pokud ho vyprovokujete je schopem vás klovnout nebo škrábnout zastřenými prsty. Jinak se velmi baví tím, když po vlcích může házet kamínky a cákat na ně vodu, po případě brát lesklé předměty, které si odnese do hnízda v rákosí.
  Slabiny:
  Zvědavost je největší slabinou tohoto démona. Neodradí ho ani viditelně nastražená past, ani blízko stojící vlk.

 2. https://ibb.co/5rfY4V3
  Jméno: Vodní děs
  Výskyt: Vždy poblíž vody. Žije na pobřeží, ale převážnou většinu svého života stráví ve vodě.
  Popis:
  Jeho velikost nedosahuje ani jedné třetiny dospělého vlka. Živí se převážně hmyzem, ale nedělá mu problém zaútočit na něco většího, než je on sám. Vždy loví pouze ve vodě. Jeho kousnutí lze přirovnat ke štípnutí a ačkoliv je jedovatý, tak se nemusíte ničeho bát. Musel by se vás držet dobrých pár hodin, aby vás jed vůbec zabil. Jestliže vás pouze párkrát štípne, může se vám točit hlava, či na vás přijde mdloba.
  Ve vodě ho lze jen obtížně zahlédnout. Jeho modrozelené šupiny, které má po celém těle, dokonale splývají s vodou. Jediné, co ho prozradí, je fialové zvýraznění očí.
  Slabiny:
  Jeho největší slabina je jeho velikost. Jedním máchnutím jej „odpálkujete“ a Vodní děs se natolik vyděsí, že už za vámi nepůjde.
  Nebezpečí:
  Nedoporučujeme jej kousat. V celém jeho těle proudí onen jed, který je po pozření již smrtící.

 3. http://nd02.jxs.cz/836/472/96697062c7_105334572_o2.jpg
  Jméno: Achilles
  Výskyt: Objaví sa v momente, ak ucíti z vlka strach, smútok. Ukrýva sa v temnotách lesa.
  Popis:
  Je o trocha vyšší ako norma vlka. Postavou sa podoba na vlka, nohy ma podobné drakovi, kde sa nachádzajú 2 ostré pazúre, ktoré sú napustené smrteľným jedom. Vyššie sa nachádzajú 2 náramky, ktoré pri jeho chôdzi vydávajú zvuk podobný reťaziam. Predné končatiny ma ako T-rex, to preto, aby korisť mohol lepšie zdevastovať a pochutnať si na nej. Už pri pohľade do jeho tmavých očí vám nahná strach. Tesáky ma ostrejšie a väčšie ako normálny vlk. Pri stretnutí s ním si vás najprv bude skúšať, no jeho škrekavý a zároveň temný hlas vám vytvorí zimomriavky. Netreba sa s ním dávať do rečí, a radšej pokračovať v ceste. Korisť si najprv kecami navnadí, a váš smútok alebo strach dokonale využíva.
  Slabiny:
  Smiech alebo ignorantstvo. Ak ho ignorujete, jeho moc sa stráca. Pri smiechu je to tak isto.
  Nebezpečí:
  Nedávať sa s ním do rečí, dokonale vie, čo vám chýba, po čom túžite, zhypnotizuje vás a jednoducho jedným švihom vás dostane. Pozor na uškrabnutie pazúrmi, pri rozhovore s ním vás bude chcieť „utešiť od smútku“ pohladením. V nich sa nachádza jed.

 4. Meno: Tenewo
  Výskyt: Oblasti pokryté priamym mesačným svitom
  Popis: Tenewo je jeden z mála zabudnutých démonov, ktorý sa po sto ročnom spánku opäť prebral, keď vlci vstúpili do nového územia, ktoré je aj jeho loviskom. Zjavuje sa vždy počas úplnku a na miestach, kde dopadajú priame mesačné lúče. Nemá žiadny hmotný tvar, je to veľká, strieborná hmla, ktorá sa vznáša a sama sa pohybuje. Normálne by ste ani nepoznali, že to je démon, ale skorej obyčajná hmla. Takto on loví – nechá nič ne tušiacich zablúdiť do jeho ´hmly´ a vysáva z nich energiu. Vytvára ilúzie a psychicky útočí na ich myseľ, než z toho zošalejú.
  Slabiny: Najsilnejší je počas mesačného svitu, preto ak prerušíte svit mesiaca na jeho nehmotné telo – stratí svoju moc. Potom je z neho obyčajná hmla, ktorú môžete odviať pomocou vzdušnej mágie.

 5. Jméno:
  Plíživá smrt
  Výskyt:
  Místa bez světla, kde se mohou snadno schovat.
  Charakteristika:
  Černé ladné tělo, leč je mohutnější než kdejaký statný vlk je snad i vyšší než kdejaký démon. Protáhlý vlčí čumák, však bez zubů. Nemyslete si však, že plíživá smrt nemá zuby. Dlouhé pilovité tesáky tasí jen tehdy, kdy je potřebuje. Ať už to je útok na oběť nebo obyčejná mluva. Pak ovšem zajedou zase do dásní, stvoření se snaží působit jako obyčejné, snaží se zapadnout. Dlouhý šupinatý ocas zakončený chlupy, tvoří to jakýsi hrot šípu. Však je to obyčejná srst. Na hlavě to má většinou černé rohy zakroucené jak beran. Packy to má mohutné, jako by to dokázalo lézt po zdech domu bez problémů. Když vystrčí stvoření jazyk, má jej jak had. Oči má chráněné jakousi blanou, podobně jako některé druhy plazů, však panenku to má normální. Celé stvoření však na vlka působí nepříjemně děsivým dojmem.
  Jak je nebezpečný:
  Plíživá smrt je nebezpečná kostěnými hroty jenž dokážou vůlí onoho stvoření vyject z těla, které nijak neporaní, pokud je to trénovaný jedinec. Těmito kostěnými trny vás dokáže poranit. Bodance do těla nejsou velké, však velice nebezpečné. Je v nich totiž jed, jed který má to stvoření schované právě v oněch bodácích. Protijed na ně je lehký, stačí jen vypít čaj dělaný ze smrkových šišek.
  Slabiny:
  Největší slabinou tohoto démona je světlo a neustálé sledování jeho pohybů. Po chvilce pochopí, že vás si asi jako jídlo nedá.

 6. Tady Lucius pod půjčeným účtem, protože mi nejde se registrovat na stránky 🙂
  Jméno: Sayock
  Výskyt: Převážně lesy a louky, často se objevuje blízko vlčích skupin a při lovech.
  Charakteristika: Každý z vlků jistě nespočetněkrát snil, že sám skolí majestátního jelena, oproti kterému ostatní zástupci této lovné zvěře budou vypadat jako chudáci. Sayock je ztělesněnou představou dokonalé kořisti. Dlouhé nohy, které dokáží vyvinout velkou rychlost, tudíž je lovení tohoto tvora i zábavou a ne pouze nutností. Jeho svalnaté tělo pokrývá hustá sněhobílá srst, na které kupodivu není ani jediné stopy po jakékoli nečistotě. I když zakopne a spadne ze zabláceného kopce, zůstane jeho kožich dokonale čistý. Když se mu zahledíte do očí, pocítíte zvláštní nutkání tohoto tvora ušetřit a nechat ho dál vládnout svému lesu. Oči jsou větší než u normálních jelenů a laní, tudíž ve vlku vyvolává jistou lítost. Roztomilost dělá divy.

  Tento nádherný exemplář svůj vzhled ale dokáže změnit a je to opravdu obrat o sto osmdesát stupňů. Před malým okamžikem jste se mohli kochat sněhobílou srstí a lákavou vůní statného jelena, v druhé zase pachem krve a rozkládajícího se masa. Místo vědoucích očí na vás nyní prázdně zírají oční důlky, které září rudým světlem. Místo roztomilého čumáčku zející díra, na kterou není radost pohledět. Není moc obvyklé vidět živého mrtvého jelena s lebkou místo hlavy a leckoho to může šokovat nebo vyděsit. Jeden ze svých parohů, kterými se za života tolik pyšnil, je ulomený. Na krku má krvácející tržnou ránu, ze které visí kousky odtržené kůže. Po těle má několik škrábanců od vlčích drápů, které se mu kdysi zaryly tak hluboko do těla. Když se pozorně zadíváte, můžete si všimnout i několika stop po stisku zubů. Jeho nohy odkrývají v některých roztrhaných částech pohled na odhalené kosti. Kostí, konkrétněji žeber, si můžete všimnout i na jeho trupu. Tato rána, která odkrývá pohled na vnitřnosti, je jedním z hlavních důvodů hnilobného zápachu. Ten druhý faktor jsou vyhřeznuté vnitřnosti. Často se mu z břicha houpají v hypnotických pohybech střeva a většinou se k tomu přidává i žaludek, který nevisí moc stabilně a tak se stává, že mu za běhu prostě upadne na zem a záhy se rozplyne.
  Jak je nebezpečný: Sayock je velmi nebezpečný pro vlky, kteří jsou nevšímaví a nedokáží rozpoznat lest. Nedá se nijak zabít, protože už mrtvý je. Zemřel v drápech a zubech smečky vlků a za to se jim chce pomstít. Svým způsobem je to přízrak, či halucinace, jak jen to chcete nazývat. Zavede vlky hluboko do lesa, aby se ztratili, nebo do močálů, kde je utopí. Pokud ho budou příliš dlouho následovat, může je potkat smrt.
  Slabiny: Jak již bylo řečeno, Sayock je nehmotný, přesto vypadá skutečně. Vlci, kteří mají vyšší inteligenci, mají oproti tomuto stvoření výhodu. Čím víc je vlk všímavý, tím jednodušší je pro něj odhalit problikávající změnu podob, která samovolně nastává, když je Sayock naháněn. Čas od času se mu zlomí paroh, který je ve chvilce zase zpátky. Čas od času probleskne ukousnutý ocas, zápach nebo dokonce krvavá rána na zádi. Je to různé a střídá se to, ale vlk, který není moc všímavý nebo chytrý, má mnohem menší šance na odhalení tohoto démona. Jakmile Sayocka odhalíte, stačí za ním přestat běžet, obrátit se a vydat se jinou cestou. Sayock se vás poté nebude snažit znovu obelhat a jednoduše zmizí. Pokud se necháte zavést až na konec cesty, kde Vás bude chtít Sayock zabít, odhalí se vám v celé své zohavené podobě. V tu chvíli už se nemůžete obrátit a vydat se na úprk. Nohy útěk nedovolí. Pokud se rozhlédnete kolem, spatříte zbytek jeho odlomeného paroží. V případě, že zhmotněné paroží zvednete, donesete ho před Sayocka a položíte mu ho k nohám, znovu mu doroste. Sayock vybledne a nechá Vás jít. V případě, že jste ztracení, vyvede vás na vám známé místo.
  https://i.postimg.cc/C5NwMZHM/Collage-Maker-20190129-224510609.jpg

 7. Na poslední chvíli, jak jinak, že. Račte číst mou obludku, snad se neunudíte k smrti! 😀

  Jméno: Mortelus
  Oprásek: ) (včetně srovnání velikosti): click
  Popis: (Pro ty, co nemají rádi mé obrázky a radši text i s několika důležitými informacemi, které obrázek nezachytí) stvoření podobné přerostlé lasičce s mnoha přirozenými zbraněmi, které vzhledem opustilo meze pochopitelnosti. Už od pohledu to není příjemná bytost. Vypadá jako kříženec hned několika tvorů, podivná směska, ale jeho pravý původ znají snad jen samotní draci. Hlava tohoto stvoření připomíná hlavu rysa hlavně díky svým výrazným uším se štětinami na koncích, ale celkový dojem kazí hlavně oči. Jsou prázdné, černé, jen bílé škvíry tomu dodávají malinko normálnosti. Na první pohled však každého zaujmou i černé slzy, které Mortelovi tečou z očí, a i když se zdají zatvrdlé, jsou neustále tekuté, protože právě tato zrádná tekutina je nebezpečnou zbraní, která jemu samotnému sice neubližuje, ale nepřítele může jakožto leptavá látka nepěkně poranit. Když se dostane do organismu, napadá orgány a způsobuje tak rychlou, ale bolestivou smrt. Nevýhodou pro jeho protivníky je, že jeho sliny a krev mají také tyto vlastnosti, a to je znatelné už i podle hluboké rány ve tvaru X, kterou má na hrudi. Má poměrně krátké nohy, jeho tlapy jsou zakončeny třemi prsty s velmi dlouhými a ostrými drápy. Výrazně delší je jeho lasicovité tělo. Je od pohledu vyhublý, vystupují mu žebra. Celé podivné tělo zakončuje ocas, který je skoro stejně dlouhý, jako tělo. Na jeho konci najdete dlouhou čepel, která slouží jak k vyvážení těla, tak k efektivním útokům. Jeho zbarvení se pohybuje v různých odstínech hnědé. Jeho tělo je flekaté, obličej má tmavou masku podobnou zbarvení siamské kočky. Drobné růžky na jeho hlavě, hřbet podél páteře, uši a nohy jsou taktéž tmavé.
  Chování: Mortelus je jedinečný exemplář, kterému byla dána podivná podoba, aby mohl lépe bránit své území a odrazovat všechny, kdo by se pokusili ho narušit. Snad jen bohové a jeho nešťastný život mu darovali děsivou podobu, pod kterou působí dodnes, i když je, jakožto stvůra znám docela krátkou dobu. Skrývá se. Najdete ho jen v lesích, výjimečně i na loukách, když se rozhodne si vyrazit zalovit, i když vlastně jíst nepotřebuje, jelikož uvízl ve stavu mezi životem a smrtí. Nikdy byste ho ale nemohli vidět ve dne. Ve dne spí ve svém dobře ukrytém sídle, který doposud nikdo nikdy nenašel, a občas se povídá, že je snad neviditelný. Až se západem Slunce se probouzí, pln energie, stráží své území a každého, koho na území svým moc dobrým čichem, sluchem nebo i očima s nočním viděním najde, obdaří svou přítomností. Pak už je to, jestli nechá narušitele na pokoji, nebo ne, otázka jeho chování. Chová-li se tolerantně k přírodě, nenarušuje příliš ticho noci a nepoužívá magie, půjde Mortelus zase o vlka dál. Je přitom možné, že jste si jeho přítomnosti ani nevšimli, kromě slabého hnilobného zápachu krve. Pokud se chováte opačně, nebo se mu prostě jen znelíbíte, lovíte na jeho teritoriu příliš nebo jste moc zvědaví a třeba ho jen hledáte, nebude nadšený. V takovém případě většinou svou oběť první sleduje, pak ale nečekaně zaútočí se zálohy a využívá svého menšího vzrůstu a ve tmě téměř neviditelného zbarvení k tomu, aby se rval. Pokud se zdáte jako silný soupeř a agresivně se bráníte, nebojí se použít zbraně, které mu jeho tělo dalo, ale jinak neútočí tvrdě a ne často se vůbec rozhodne vám způsobit újmu. Jen si vás proklepne, dokud se s vámi nedá do řeči. Rád si poslechne vaše omluvy a rád vám vysvětlí veškerá jeho pravidla, pak už však bude na vás, jak se zachováte, a jestli ho i po boji přemluvíte k tomu, aby vás nechal jít. Je takový psycholog. Rád zkoumá povahy vlků a dělá si z nich určité poznatky, díky tomu je chytrý a dovede dávat zajímavé otázky, když přijde na rozmluvu. Jeho hlas je hrubý, ale ne příliš silný. Ačkoli na první pohled vypadá jako zlý tvor stvořený k zabíjení, nezabije, dokud ho k tomu přímo nepohnete. Jste-li silný soupeř, ale umíte poznat, když je něco moc a nemáte ego vysoké až do nebe, nechá vás nakonec být. V opačném případě mu dělá potěšení svět zbavit zbytečného tvora, který se neumí ani ovládat. A kdybyste použili magii? Neradíme, neosvědčilo se to. Toto zmutované stvoření dokáže vyvinout obrovskou rychlost a sílu, sám necítí bolest a drápy mnohdy dokáže prorvat až k srdci, a k tomu všemu vlastní i obranou magii, která mu umožňuje na pár sekund (při snaze i několik minut) zmizet, a vyhnout se tím i účelu protivníkovy magie, ať už je jakákoli. Nevýhodou je, že v takovém případě ani on sám nemůže útočit, není pro svět hmotný.
  Pokud ho i přes to někdo porazí, hned území opustí a najde si jiný les, který prohlásí svým teritoriem. Dokáže si přiznat porážku, a ačkoli není příliš známý a svět ho jakožto démona nezná dlouho, má mnoho zkušeností a již byl několikrát donucen to udělat. Pokud se tak stane, poznáte, že území prohlásil za své. Přesně o nejbližší půlnoci, která od jeho opuštění starého území nastane, se po lese bude rozléhat jeho řev, a to z jeho nejvyššího vrcholu. Je to obřadní zpěv, který netrvá déle jak dvě minuty. Pokud mu zpěv nenaruší aktuální majitel území, už bude území brát za své.
  Výskyt: (pro shrnutí) les, který označí svým územím
  Kdy ho lze spatřit: (pro shrnutí) pouze v noci, a pokud neděláte v jeho lese neplechu, je možné, že si jeho přítomnosti ani nevšimnete
  Zbraně: (pro shrnutí) dlouhé ostré drápy, čtyři ostré tesáky, hrot na konci ocasu, růžky na hlavě, leptavé slzy a krev, magie, která ho dokáže udělat neviditelným a odolným vůči účinkům magií na krátkou dobu
  Slabiny: Nenávidí denní světlo, jeho oči ho nesnesou. Zároveň je také z jistých důvodů spojených s jeho minulostí alergický na kov, proto je v přítomnosti vlků, kteří na sobě kov nosí nebo ho ovládají jakožto svou magii, opatrnější.

  A ne, minulosti se nedočkáte, protože to už by se nikomu číst nechtělo a já nemám čas xD

 8. http://www.imagehosting.cz/images/002059714f.jpg
  Jméno: Eri
  Výskyt: Lesy a louky
  Popis: Na pohled tuctový ježek, který by někoho mohl překvapit svojí bílou barvou. Při bližším pohledu jde vidět, že tak úplně obyčejný nebude nebo jste snad někdo už viděli ježka s duhovýma očima? Tohle roztomilé stvoření se může stát lehce Vaším bodlinkatým problémkem a jak tedy? Je nadpřirozeně obdarovaný bílým jedem v bodlinách, které se zlomí při sebemenším dotyku jakéhokoliv živočicha. Ten pak nemá žádnou naději, aby se jedu vyhnula jeho kůže a v cuku letu se do ní vsákne, takže pokud si postižené místo do minuty nevymyjete vodou, tak máte o zábavu postaráno. V případě, že to stihnete později a ještě nezáříte jednou barvou, tak se u Vás proces zastaví na nevkusných jednobarevných skvrnách, které se vytváří na srsti a kůži jako první a vypadají ještě hůře než konečný výsledek. Vlk je do méně než hodiny celý barevný jedním náhodným odstínem, který se vyskytuje v ježkových očí. Pro někoho potupa, zábava, možná žádná velká změna nebo právě změna k lepšímu. Co by říkala Vaše drahá polovička na to, že jste ji trošičku zrůžověl? Jak těžké by bylo se nesmát Alfě, kdyby vypadala vážně k popukání? Pro vlčata by to byla nejspíše zábava, ale co by na to řekli jejich rodiče? Jedinou protilátkou je černá ježkova krev, ale tu Vám dobrovolně rozhodně nedá. Musíte si ho chytit a v tom je jeden drobný háček a to v tom, že se dokáže rychle a dokonale teleportovat. Sice jen pár metrů, ale bezúnavně a to i když ho spoutáte. Jeho slabinou je však zpěv, který ho dokáže ukolébat a pak je získat kapku jeho krve snadné. Ta navrací vlastníkovi původní barvu stejně tak rychle, jako o ni přišel.
  //Snad prominete několika minutové zpoždění :DDD

  —-
  Půl hodina je několik minut? 😀
  Ale fajn, máš to ještě uznané ^^
  Nira

 9. Hlasují pro ježečka Eriho od Hilary 🙂
  Kawatty a Kierannie Crystal Eye

Napsat komentář