Catorce z rodu Jilah

Jméno
Catorce z rodu Jilah

Druh / Pohlaví
Vlk / Samec

Rodina
Rodina: Naral Zimní vánek (♀), Havori Černý havran (♂)
Sourozenci: Shenar Větrná bouře (♀), Yugli Tichá tlapka (♀), Teviri „Stříbroočka“ Stříbrné oko (♀), Szorno Zlatý blesk (♂), Aiolo Bělohlávek (♂)

Partner
– – –

Potomstvo
– – –

Magie
Šamanská magie – odvětví pouštní prach
1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%
Vždy, když chce použít některou z částí své magie, kterou ovlivňuje zemi, objeví se mu na každém uchu dvě náušnice se strakatým peříčkem, na krku lapač snů a na předních nohách kožené náramky, někdy i šamanský bubínek. Bubínek moc často nepoužívá a k používání magie ho nepotřebuje.
Díky magii vidí duchy a cítí, když někdo poblíž používá magii. Cítí, když má přijít zemětřesení.

Rozdělení na LEVELY:
1. V tomto levelu dokáže zvednout ze země mračno prachu. To pak dokáže jen pomocí vůle ovládat. Pokud prší, nebo je zem mokrá, musí si nejdřív najít nějakou suchou hlínu nebo písek. Zmrzlá zem je také problém.
2. Může vytvarovat mračno prachu do podoby libovolného tvora nebo věci. Z volně poletujícího prachu může postavit zeď, nebo vytvořit pískovec libovolného tvaru. Takto vytvořené předměty se rozpadnou, když se na ně přestane soustředit.
3. Dokáže se sám proměnit v oblak prachu a dostat se tak skoro kamkoli. Může létat jakkoli vysoko, plazit se po zemi, nebo se protáhnout otvorem, kterým by nikdy žádný vlk neprolezl. Jak velký bude v této podobě si určuje sám, ale může se to pohybovat jen v rozmezí velikosti 60×60×60 cm do 2×2×2 m.Když je v této podobě, může ho odvát vítr, tuto část magie nemůže plně používat za deště, prach za deště přece nelétá. Sám sobě v podobě prachu nemůže dát žádnou konkrétní podobu, výjimku tvoří prachový vlk, jakási meziforma mezi jeho normální podobou a oblakem prachu.
Pomocí země dokáže zjistit, kde pod povrchem se nachází jeskyně nebo tunely a pozná kde a jak daleko jsou od něj vlci a jiná zvířata, pohybující se po zemi. Umí si v hlavě vytvořit mapu podzemí. Stromy a rostliny vidí jako volný prostor.
4. Dokáže předvídat, kdy přijde déšť. Občas ví, že se někde něco děje i když je od toho místa hodně daleko. Stačí mu podívat se na písek, prach nebo hlínu a okamžitě pozná, jaké má složení. Dokáže ovládat nezávisle na sobě i několik oblaků prachu, také dokáže najednou používat několik schopností.
5. Získává možnost bránit se většině magických útoků země (Těm s nižším levelem, než má jeho magie) a čtení myšlenek (ne komunikace v mysli, tuto schopnost lze vypnout. Také platí jen pro nižší levely, než má jeho magie).
6. Předměty a stavby vytvořené z prachu a hlíny, které vytvoří, existují nezávisle na tom, jestli se na ně soustředí nebo ne. Časem se rozpadnou jako obyčejný pískovec. Prachovým tvorům, které vytvoří, se objevují světle modré nebo červené svítící oči. (Pořád je to oblak prachu, nejsou živí)
7. Dokáže rozpoutat menší písečnou, nebo prachovou bouři, musí si na ni ale najít dostatek suchého materiálu. Neudrží ji příliš dlouho. Dokáže vyčarovat zvířecí kožešinu. Ve formě prachového oblaku může procházet skrz zem do podzemních jeskyní, nebo se tak na určitou dobu schovat a nepozorovaně se přemisťovat. Může se mu stát, že v hlíně uvízne.
8. Dokáže vytvořit oblak prachu pouhou myšlenkou, přestává být závislý na tom, co najde. Může si vybrat, jaký druh hlíny, písku nebo prachu vytvoří. Prach se objeví tak, že se ve vzduchu nejdříve objeví drobné světle modré flíčky, které se postupně zvětšují a zhmotňují v zrníčka prachu.
9. Může z prachu a hlíny vytvořit oblak s takovou hustotou, že se dá použít třeba jako most. I když to tak na pohled působí, není to ale pevná skála a jakmile se přestane soustředit, oblak se rozpadne.
10. Voda přestává být pro ovládání prachu problém. Sice ho pořád zpomaluje, ale zvládá už (víceméně) ovládat i mokrou hlínu. Může vydolovat prach a písek i z ledu. Dokáže rozpoutat větší prachovou bouři, neudrží ji ale příliš dlouho. V případě nutnosti se dokáže proměnit v člověka, pak ale nemůže používat žádnou jinou část své magie, související s prachem, bez použití bubínku.
(Bahno, kamínky větší 2×2×2 mm a hlína, která není rozptýlená ve vzduchu do jeho magie nespadá)

Extra magie
Síla květin
0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL
Je to zvláštní magie, která dokáže: nechat rozkvést květiny třeba i na poušti, vytvoří květinový déšť nebo záplavu květů, vytvořit ohrádku z trnitého šípkového keře, nechat vyrůst květinu s omamnou vůní, atd.

Rostliny
0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL

EMÚ – Kameny: Hromada štěrku
EMÚ – Oheň: Sebezapálení

Povaha
Catorce je hrdý vlk, který se skoro nikdy neusmívá. Může se zdát, že bere všechno vážně, nechápe ironii a nemá smysl pro humor, ale není to pravda. Smysl pro humor má a ironii chápe až moc dobře, jen nepovažuje za nutné se smát, nebo mluvit také ironicky. Když mluví, má ve zvyku nikam nespěchat, jednotlivá slova protahuje, mluví pomalu, ale zřetelně a může tak působit skoro jako by si všechno nejdříve v hlavě překládal z nějakého jiného jazyka. Skoro nikdy nepoužívá zdrobněliny a zkratky, nemluví nespisovně a vlky oslovuje jejich celými jmény, vynechává jen rody a to ještě ne vždy. Při představování nikdy nepoužívá slovní spojení ‚jmenuji se‘, ‚moje jméno je‘ a ‚jsem‘ ale říká buď ‚říkají mi‘, ‚říkej mi‘, ‚můžeš mi říkat‘ nebo cokoliv jiného z čeho nevyplývá, že Catorce je opravdu jeho jméno. Má velmi bohatý slovník, používá i zastaralá, archaická slova a odbo
rné pojmy. Ne každý mu proto rozumí. Neplete se do věcí, do kterých mu nic není, pokud tedy nemá pocit, že se někomu děje nespravedlnost. Zná i spoustu slov z cizích jazyků, obzvlášť rád má španělštinu, nějaký čas ve španělsku pobýval. Ve vlčaství, když ještě žil ve své staré smečce a měl se stát šamanem klanu, získal obsáhlé znalosti z oboru rostlin a zvířat, zvládá vysvětlit téměř vše. Má velmi dobrou paměť a prostorovou představivost. Nikdy neměl a ani nebude mít sklony ubližovat ostatním, není temný, nemá na to správnou povahu, neměl by ale problém v případě nutnosti předstírat. Jako většina vlků žere maso, sem tam nějakou rostlinku. Pokud by ho někdo pozoroval, mohlo by mu připadat, že se chová divně, nebo dokonce, že je blázen, ale on pochází z jiné země a jak se to říká? Jiný kraj, jiný mrav. Jediné, co ho dokáže opravdu rozčílit jsou temní vlci, kteří ubližují druhým. Na temné vlky má čich, pozná je. Drzost a případné urážky bere s nadhledem, nic si z nich nedělá a klidně je i oplácí. Svým způsobem. Na vlčata nemá žádný konkrétní názor, považuje je prostě za obyčejné, jen trošku aktivnější, ukecanější a zvědavější vlky. Pokud se někdy bude tvářit, že něco nechápe, nemá smysl mu to vysvětlovat, chápe až moc dobře, jen třeba nechce, aby to ostatní věděli. Dává přednost samotě a tichu, ve společnosti více vlků se příliš neprojevuje. Ze zásady nepoužívá žádnou verzi slova ‚promiň,‘ zastává názor, že pokud něco udělá, udělal to úmyslně a omluva nemá smysl, protože by nebyla myšlena vážně. Nezáleží mu na tom, jak ostatní vypadají, jestli jsou nějak zvláštní, odlišní nebo ‚divní‘, jediné, co je podle něj podstatné je jak se kdo chová. Než někoho začne považovat za přítele, musí ho opravdu dobře znát. Je dost nedůvěřivý,
doopravdy věří jen sám sobě. Za tohle můžou zkušenosti, v minulosti se mu stalo, že ho zradil někdo, komu věřil. Přátelům je věrný.

Dovednosti
Síla
1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL
Výdrž
1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL
Rychlost
1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%8%0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL
Inteligence
1 LVL | 10%1 LVL | 10%5%0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL

Zajímavosti
Na levém uchu má vytetované číslo 14, není ale skoro vidět. Také patří k vzácnému druhu vlků, žijících na pouštích a savanách a dosud neznámých pro lidi, proto je větší, než většina ostatních vlků, měří na výšku skoro metr. Má hustší a pro zuby téměř neproniknutelnou srst. Pokud chce, dokáže zařvat podobně jako lev, nebo jiná kočkovitá šelma.

Vlastnictví

Schopnosti:
Komunikace s: ptactvem, býložravci
Předměty:
Zlatá náušnice, Anti-oheň 3, Talisman vodní clony, Talisman Mens Nexus, Střibrná náušnice
Úkryt:
 Clona pachová záclona, Vůně rostlinných květů, Rouno kašmírové ovce, Kamenná samoplnící miska na vodu, Kamenná samoplnící miska na běžné plody, Clona proti chladu, Clona proti horku, Jeskynní jezírko s vodou, Jeskynní květy

Malý úkryt (Rokle – Lví hory/západ)

Patron:
Cotilla; Pravěký ještěr (písek) – ♀
cotilla_by_rowy16-dbspmpn

Mazlíčci:
Haley; Sup bělohlavý – ♂
sup-belohlavy-89658
@Jiří Bohdal