Haske Ateiü

haskelinea
Jméno

Haske Ateiü

Druh / Pohlaví
Vlk / Samice

Rodina
Rodiče: Altroy Brilas (♀), Sapphire Blade (♂)
Sourozenci: Wentol (♂), Seias (♂), Arte-netol (♂), Yaasko (♀), Zuri Alla (♀)

Partner
Aragorn Elessar Telcontar
aragorn

Potomstvo
Mitril Avyi Telcontar, Cora Telcontar, Aysu Telcontar, Argdem Telcontar

Magie
Quaestio et responsum
1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL
Haskeina magie se nedá tak úplně rozdělit do levelů a bude sílit s jejím věkem. Jediné, co levely ovlivňují, je schopnost rozlišit mezi magií a jejími vlastními myšlenkami a pocity.
Do doby, než Haske dosáhne jednoho roku věku, se její magie nebude projevovat vůbec. Ona z toho bude trošku smutná, protože z toho nabude dojmu, že žádnou magii ani nemá.
Pak, později, začne zachycovat pocity a myšlenky ostatních. Myšlenky ale neslyší souvisle, spíš zná jejich význam. Zpočátku z toho bude zmatená a bude tyto pocity a myšlenky považovat za svoje. Také, když bude přesvědčená, že zná něčí jméno, obvykle ho opravdu zná bude, i když ho nikdy neslyšela. Její odhady budou až příliš přesné, často i když se ani nebude snažit odhadovat přesně.
Jakmile jí dojde, že právě tohle všechno je magie, začne být nejistá, co se týče jejích vztahů k vlkům a často bude vyhledávat samotu, aby si mohla utřídit své myšlenky bez toho, aby se jí do toho motaly myšlenky jiných. Vytvoří si vlastní způsob, jak svou magii ovládat a to takzvaný způsob otázky a odpovědi. Sama sobě v duchu položí otázku a podle toho, jak ji zformuluje, dostane odpověď. Odpověď jí nezdělí žádný vnitřní hlas, nebo něco takového, prostě ji najednou bude znát. Svou magii začne také korigovat pomocí určitých příkazů sama sobě. I když tedy může vědět, na co myslí ostatní, neumí číst myšlenky klasickým způsobem, takže ji nezastaví žádná jiná mentální magie ani mentální štít. Čte totiž myšlenky nepřímo a neomezuje ji ani vzdálenost od daného vlka. Pomocí příkazů si také může přehrát nějaký úsek něčích vzpomínek, ale v tu chvíli je velmi zranitelná, protože zatímco prohledává cizí vzpomínky, nevnímá okolní svět.
Otázky může položit ohledně čehokoliv, včetně minulosti, přítomnosti někde tisíc kilometrů od ní, nebo i možné budoucnosti, což jí pomáhá při dělání rozhodnutí, v budoucnosti ale vidí jen možnosti, nikoli jistotu a jsou pro ni velmi důležitá jména, protože s obrovským množstvím informací, které má k dispozici, potřebuje systém, jak se v nich vyznat. Vše si tedy označuje imaginárními štítky. Z dlouhodobé společnosti většího množství ji z její magie občas bolí hlava a v poslední době, i když nemá žádný přímí štít proti čtení myšlenek, je přečtení toho, na co myslí, prakticky nemožné. Pokud se o to někdo pokusí, je zahlcen takovou změtí informací a chaosem, který na první pohled panuje v Haskeině hlavě, že rozhodně nerozezná, co z toho jsou aktuální myšlenky, ale zároveň nic z těch okolních informací nepochytí, protože je jich zkrátka moc.
Ona si ale v případě, že někomu chce čtení myšlenek přímo umožnit, může na krátkou dobu myšlenky srovnat tak, aby byly dokonale jasné. Příliš to ale nedělá.

Extra magie
Vzduch
1 LVL | 10%0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL

EMÚ Oheň – Sebezapálení
EMÚ Blesk – Kulový blesk

Povaha

Vlče
Jako vlče je Haske úplně stejná jako všechna ostatní vlčata. Je zvědavá, všechno chce vědět a znát, pořád se na něco vyptává… Také má velice pozitivní vztah ke svým rodičům, těžko říct, jestli má nějakého z nich radši, nebo ne. To samé platí i pro její sourozence, s kterými si ráda hraje. Není ale tolik nesoustředěná, jak bývají jiná mláďata a když ji něco zaujme, tak ji to hned tak zajímat nepřestane. K ostatním vlkům je přátelská a milá, také bývá dost důvěřivá a nechá si nakecat kdejakou hloupost.

Puberťák
Začíná se chovat rozumněji a rozlišuje, komu je dobré důvěřovat a komu ne. Začíná se projevovat její magie, což z ní udělá tišší vlčici, která na pevní pohled působí jako někdo s opravdu nízkým sebevědomím. Jako puberťák působí často dost zmateně a pokládá otázky, které třeba ostatním nedávají moc smysl. Občas se ještě chová jako vlče a někdy zase přehnaně dospěle, jakoby si nebyla jistá, jak se má vlastně chovat.

Dospělá
Zachovala se většina její povahy z období puberty, s tím rozdílem, že už nepůsobí přímo zakřiknutě, spíš jako by si chtěla vždy udržovat odstup. Vyhýbá se jakému tělesnému kontaktu s ostatními a nerada bojuje i když bojovat umí. Kvůli její tělesné stavbě se zaměřuje spíš na taktiku a zákeřnost. Raději svému protivníkovi vysvětlí, jak nesmyslný boj to je, protože ví, proč její protivník chce bojovat. Je dobrá v manipulaci s ostatními, ale vždy se je snaží přimět dělat jen to, co je pro ně nejlepší a díky čemu budou nejšťastnější. Když si není jistá, tak radši nijak nezasahuje. Nikdy se úmyslně nedělí s někým o informace o někom jiném, pokud tedy nechce někomu poradit v záležitostech, jak se má k danému vlkovi chovat, nebo pokud se nesnaží někomu pomoct pochopit druhého. Vždy hledí nejdříve na ostatní než na sebe. Působí na pohled smutně a to se odráží i v jejím hlase, který ale zní příjemně a uklidňujícím dojmem. To že zní smutně ale neznamená, že smutná je. Příliš často se neusmívá a pokud už, ta nijak moc výrazně. Nesměje se nikdy, pokud tedy není v přítomnosti vlků, kterým opravdu bezmezně věří. Nesnáší, když jí někdo lže, protože díky své magii to může snadno zjistit. Ona se také snaží nelhat, ale občas, pokud potřebuje vysvětlit, odkud něco ví, tak lež použije. O své magii mluví nerada.
Ke všem vlkům se chová jako k sobě rovným, možná i maličko jí nadřazeným, alespoň pokud jde o věk a postavení. Jediní, kterými pohrdá, jsou vlci namyšlení a arogantní. Nemá příliš v láce temné vlky a nikdy neudělá něco, co nechce udělat. Nenechá si rozkazovat, pokud vlka, který jí něco přikáže, neuznává a pokud to, co dostane příkazem, nedokáže odůvodnit, tedy nemá důvod, proč by to měla udělat. Jednoduše, uznává koho chce, co nechce, nedělá a největší mocí je pro ni vědění. Nedělá věci bez důvodu a využívá všeho co má, když potřebuje něčeho dosáhnout.
V poslední řadě ji také fascinují všelijaká světýlka a má velkou fantazii.

Dovednosti
Síla
1 LVL | 10%5%0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL
Výdrž
1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%6%0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL
Rychlost
1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL
Inteligence
1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%8%0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL

Zajímavosti
Haske je maličko menší, než většina vlků a celkově působí drobně. Jakmile odhalí svou magii, začíná nosit masku a šedostříbrný plášť s velkou kapucí. Přesýpací hodiny, které nosí na krku, jsou zvláštní tím, že se v nich písek přesýpá stále, i když je neotáčí. (Ale kdyby je otočila, začal by se přesypávat opačně, proti gravitaci) Ale množství dole i nahoře se mění a od okamžiku, kdy je ho nahoře největší možné množství, do okamžiku, kdy je největší možné množství dole, uběhne přesně 30 minut.
Také má heterochromii, obě její oči se skládají z šedé a pak barevného kroužku kolem zorničky. U levého oka je to zlatá a u pravého tmavě modrá.
Má velmi dobrou paměť a pamatuje si opravdu téměř všechno.

Vlastnictví

Schopnosti:
Komunikace s ptactvem, Speciální schopnost – Svítící stopy ve tmě, Komunikace s mýtickými bytostmi, Ovládání mysli, Komunikace s malými šelmami
Předměty:
Tmavý hraničářský plášť, Dýka, Talisman klidu písečné bouře, Soví ponožky, náušnice hraničáře
Úkryt:
Dřevěná miska na vodu, Kamenná samoplnící miska na vodu, Clona proti větru, kamenná samoplnící miska na maso, vůně lesních plodů, Jeskynní květy, Světlo Siria

Velká jeskyně (??? – ???)

Nizarr (Patron – Barvy), Drak bažinný – ♂

Toeibe; Magická bytůstka Vánoční element – ♀
mb-vanocni-vetvicka
Baldiran; orlovec říční – ♂

@NASA – specifically 04pd1258.jpg

Hranostaj; Istri – ♀

Autor: Rostislav Stach

Ryk; rorýs obecný – ♂
sdfsdfs
© ing. Zbyněk Pokorný

Abby; Elementární sněžná bytost – ♀
snow_by_rowy16-dag2vps