Nira Deam Umbra Gorthaur

Blue Haired - the hunting a bird by Toru-cz

Jméno
Nira Deam Umbra Gorthaur

Druh / Pohlaví
Vlk / Samice

Rodina
Rodiče – Kira (♀†) , Moon (♂†)
Sourozenci – Kon (♂†) , Alleshe (♀†) , White (♀†) , Malia (♀†) , Scotte (♂†) , Shadow (♂)
Synovci a neteře – (Potomci bratra Shadowa) Domingo (♂) , Lexus (♂) , Yemaya (♀) , Lars (♂) , Darkie (♀) , Enlika (♀) , Erwona (♀) , Cairo (♂)

Partner
Sauron Gorthaur

Potomstvo
– – –

Magie
Stínová magie
1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%
Nira dokáže mistrně ovládat svůj vlastní stín a stíny okolo ní, avšak ne soupeřův stín- vyjímkou je ovládnutí těla. Může je použít jak na obranu, tak na útok. Může taktéž ovládnout tělo svého protivníka či potravy. Prostě všechno živé. Ovládat může až tři vlky. Ovšem, když ovládá, tak protivník kopíruje přesně její pohyby a proto při ovládaní těla, neutočí. Používá to hlavně k lovu, protože když dostane kořist do pasti, lehčeji se poté chytí, když magii zruší. Ovládání těla ji ze všeho nejvíc bere energii a proto ji nemůže používat neustále. Při mistrném ovládnutí se dokáže zahalit na chvíli ve stínech. Hned po ovládání těla ji však tohle bere také spoustu energie
Lvl 1. – Začátečnické ovládání těla protivníka či potravy. Dokáže zastavit fyzické útoky a pohyby, ale proti magii, která se ovládá myslí nic neudělá.
Lvl 2. – Lepší ovládání a stín může vyzvednout ze země, přičemž její silueta začne měnit na zatím neurčitý tvar. Slouží na útok.
Lvl 3. – Dokáže se zabalit stíny, které jsou okolo ní a slouží na slabší obranu.
Lvl 4. – Stíny začínají mít určitou pevnou strukturu a dokáží vlka lehce zranit.
Lvl 5. – Střední ochrana
Lvl 6. – Dokáže svůj vlastní stín rozdělit do několika ostrých bodců, které mohou vystřelit rychlostí šípu a nepříjemně protivníka zranit.
Lvl 7. – Silná ochrana. Stínový štít lze spatřit pouze na stínu na zemi. Pronikne jim jenom fyzický útok. Odráží všechny typy magie do lvlu 5.
Lvl 8. – Mistrně ovládání těla protivníka či potravy. Umí zastavit fyzické útoky a pohyby, ale proti magii, která se ovládá myslí do lvl 6. nic neudělá
Lvl 9. – Útok stínem může způsobit spoustu nepříjemných ranek a díky její rychlosti je těžké jej postřehnout a vyhnout se úplně všem stínovým ‚šipkám‘.
Lvl 10. – Je se stíny tak spřízněná, že se dokáže na pár minut proměnit v něj samotný. Je přesvědčená, že stíny k ní šeptají a dokáží ji úplně přesně povědět kde se nepřítel skrývá. Ano, skutečně dokáže v rozloze jednoho kilometru určit kdo se kde skrývá, ale stíny k ní nešeptají, jen je s nimi natolik spřízněná. Po proměně ve stíny se ji magická energie vyčerpává hrozně rychle, že není schopná několik dní magii využít.

Extra magie

EMÚ Voda – Vodní koule
EMÚ Mráz – Sníh
EMÚ Blesk – Kulový blesk
EMÚ Sklo – Zrcadlo

Speciální útoky
speciální světelný útok – Bílá slepota

Povaha
Vlče
Nira nerada vzpomíná na své nejmladší období. Byla hravá, hodná a milá. Měla se stát příští alfou jejich malinké smečky. Jenže jednou jejich doupě napadli velmi špatní lidé a všechny je zajali. Otec byl odhodlaný všechny bránit a tak bez váhání útočil, jenže to mu vzalo život. Tam, kde její sourozence, matku, zbytek smečky a jí drželi se projevila poprvé její magie. Dokázala na pár chvilek pomocí stínu ovládnout jednoho člověka a tak rozdělala – sice omylem – obrovský požár. Bohužel tím zabila i svou smečku. Okov jenž se přetrhl si proto na sobě nechává jako symbol, že zklamala. Jestli se má někomu přikrčit tak jedině alfě smečky do které bude chtít se přidat, ale teď dost o Niřině minulosti. Její nálada je proměnlivá. Když opravdu nemá náladu tak moc radši nebýt u ní, protože jenom vrčí a nebojí se s někým porvat. Jenže stále je to vlče, takže neodolá hraní si. Je rychlá a její výdrž je na vlče suprová. Je tvrdohlavá. Co si vezme do hlavy, za tím si jde. Je téměř nebojácná až na jednu věc. Jeden element, který zabil starou smečku. Oheň. Kdyby měla přátele, tlapku do ohně by za ně nedala. Její dobrá povaha je uzamčena hluboko pod povrchem a nikdy jí už nehodlá propustit. Také se nad těmi nad, kterými nemá respekt se občas povyšuje i přes to, že ví kde je její místo. Utekla ze své staré země a její temná duše se chce přidat do té nejtemnější smečky.
Dospělá
Její povahu jakož to dospělou je těžké jen pár slovy popsat. Nira i přesto jaká je mladá vlčka už toho dost prožila. O její minulosti před příchodem na Niwat, již mluví otevřeně. Nemluví o tom, již jako, že to byla nehoda. Mluví o tom jak to udělala schválně. Řetěz jenž si nechávala jako trest, nosí již s hrdostí. Dlouhými ‚vlasy‘ schovává její symbol na čele, který symbolizuje její rod, který nepoužívá. Nira je dobrá lhářka a herečka. Její nepřítelkyni Allweenu z hloubky srdce nenávidí. Jednou jejich utkání dopadlo nerozhodně a obě u toho málem umřely, jenže díky právě Niry obě z toho vyvázli živé a proto to připisuje jako své vítězství. Druhé utkání vyhrála před několika svědky. Nira se také chová podle toho jak to situace vyžaduje. Hraje na všechny strany. Od první chvíle kdy poznala Olwëho(Lúthiena), jej milovala. Jenže dlouhou dobu, kdy jej neviděla pustila do svého srdce sviťáka. Nalhávala si to a věřila, že chce ze své smečky odejít. Velmi brzy si však uvědomila, že temná smečka vyhnanců Zeiss je pro ní vším a za tu chvilinku co si nalhavala city k někomu jinému se nehorázně stydí a nikdy o tom nemluví a nemá to ani v plánu. Nikdy nehodlá tu smečku opustit a chce být nápomocná Temné královně Naiome. Bude se vždy snažit, aby dosáhla co nejvyššího postu, avšak i přesto, že ve staré smečce Alfou být měla, díky právu dědictví, o ten post nikdy usilovat nebude. Jediný post o který usilovat nebude.. Ví, že být Alfou být nezvládla. Ovšem, dostat se k blízkosti Alfy díky postu Beta, by brala. Má své cíle a za nimi vždy bude chtít jít.

Kromě toho všeho, má ráda lov. Ráda loví a užívá si ty pocity, když je lovec a její kořist se pod ní třese strachy. Nebojuje dokud nemusí, a touží jen po jednom. Zabít Allweenu. Když však mohla neudělala to. Nechala ji žít s pocitem, že nad Nirou prostě vyhrát nemůže. I přes temnotu zasetou v srdci, touží dávat lásku jednomu vlkovi, touží dostávat na oplátku lásku jeho. A tiše doufá, že s tím určitým vlkem vychová jednoho dne krásné, temné, silné a odhodlané vlčata.

Dovednosti

Síla
1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL

Výdrž
1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%

Rychlost
1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%5%0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL

Inteligence
1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%1 LVL | 10%0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL0 LVL

Zajímavosti
– Na pravé oko nevidí díky jizvě, jenž ji byla v dětství způsobena
– Díky poloviční slepotě vnímá o něco víc pachy, než ostatní
– Když má mimo čich, je úplně dezorientovaná, na svůj čich se hodně spoléha
– Její symbol na čele znázorňuje rod Nar’ra, který přestala používat, chvíli před příchodem na Niwat
– Řetěz, který má na tlapce si kdysi nechávala jako trest, nyní jej nosí z hrdostí a v ničem ji nevadí, na tlapce ji sedí jako obyčejný náramek
– Několik let si myslela, že v požáru zahynula celá její rodina
– Je dobrá herečka a lhářka, nikdy nepoznáte zda zrovna lže, nebo říká pravdu (Pokud jste s jejími lži teda aspoň neměli zkušenosti- většinou používá ty stejné triky)
– Své Alfě je věrná, jinak hraje na všechny strany, podle toho jak se ji to hodí.
– Díky své magii začala být přesvědčená, že ovládá stíny lépe, než kdokoliv jiný s touhle magií, začala se přezdívat jako Bohyně stínů
– Rod Deam Umbra, který si díky tomu vymyslela není možné zdědit, či darovat ledakomu. Pouze, když se ji narodí potomek, zdědí její magii a prokáže se, že se stíny umí dobře pracovat

Vlastnictví

Schopnosti:
Komunikace v mysli
Předměty:
Pírko pegase, lektvar Love Potion, tmavý hraničářský plášť, soví ponožky, zabijákovy ostré drápy, náušnice zvěda, náušnice hraničáře
Úkryt:
Doupě Morray (???/???)
Vůně jeskynních květů, kamenná samoplnící miska na vodu, vodopád, clona pachová zástěrka, houpací síť z lián,
Sdíleno s – Sauron
Povolení vstupu – Nikdo

Auriel (Patron – Temnota); Gryffin – ♀

Sorinn; sova pálená – ♂
sova pálená (02)
© Jiří Parůžek