VPS » 1. kolo » Jaro

Home / Aktuálně / VPS » 1. kolo » Jaro

Ahoj vlčci! ^^

Ano, máme tu první kolo Velké psací soutěže!
Ročním obdobím pro toto kolo je:
» JARO «
x7


Zadání:
Vaším úkolem je tedy napsat jakýkoliv text na téma jaro. Psát můžete libovolným stylem, v tomto máte zcela volný výběr. Ať už to bude próza či poezie, popis či úvaha, je to jen na vás! Snažte se psát opravdu bez chyb, aby vaše texty valy smysl a měly takzvaně hlavu a patu. Pište intuitivně a snažte se o vložení vašich myšlenek a pocitů do vašich textů.

pathway-at-bonaventure-cemetery-kim-hojnacki

Pravidla a informace:
• Můžete zaslat pouze jeden soutěžní text.
Nekopírujte texty či náměty jiných autorů, ani se nesnažte napodobit styl psaní někoho jiného. Zkrátka chceme, aby to, co napíšete, vycházelo čistě z vás!
• Tohoto kola se může zúčastnit každý, i když se třeba nepřihlásil v prvním příspěvku o této soutěži.
• Do dalšího kola bude postupovat počet hráčů podle toho, kolik se vás nakonec zúčastní. Je to tedy zatím neurčité, ale nejspíše se počet postupujících bude pohybovat kolem čísla 15.
• Je to poněkud větší soutěž a je potřeba, aby plynule probíhala a nijak moc se nezastavovala, tudíž nebudou žádná prodloužení termínů, aby se to potom netáhlo. Při nejhorším je možné požádat o prodloužení pouze o 1 den, a to jedině před koncem daného termínu.
dc734b1edac2716b102b8ff6390bd45d_by_anineko-d9xvb94
Hlasování:
• Každý má k dispozici tři hlasy, jež může rozdělit mezi tři libovolné hráče.
• Hlasování se mohou zúčastnit i hráči, kteří se nezapojili do samotné soutěže.
sprouts___plz__by_lalycorn-d388yfa
Odměny a vyhodnocení
:
• Netradičně budou odměněni vždy všichni účastníci.
• Odměny budou rozděleny dle úmístění hráčů podle počtu hlasů.
• Po každém kole budou vyhlášeni první tři jako výherci daného kola, avšak opravdoví výherci budou vyhlášeni až po závěrečném kole.
• Další informace budou vypsány v každém příspěvku s vyhodnocením.
cherry_blossom_divider__ftu__by_moonlight_pendent13-da8z9ur
Termíny:

Zasílání textů: 28.1. – 22.2.
Hlasování: 23.2. – 2.3.
f2u_decor_gogoriki_background__3_by_mairu_doggy-dbj2eje


Teď už se jen pohodlně usaďte, pročistěte si mysl, pusťte si hudbu, nechte proudit vaše myšlenky a pocity a pište ~
0000009_bluebell_woods


A nakonec ještě hodně štěstí a trpělivosti při psaní!
~ Jessie Crystal Eye

Komentáře: 9

 1. Zdravím.

  Jaro je nádherným obdobím. Vše se probouzí ze zimního období. Příroda, která přes zimu vypadala smutně a mrtvě se mění na pěkné okolí. Mizí sníh a začínají kvést sněženky a petrklíče. Také se dočkáme i dalších květů a to nejen u květin. I stromy začínají pučet a kvést. Stromy již nejsou jen dřevěné kmeny a větve, je na nich krásné nové listí a na některých z nich květy. A jehličnany, co nechtěli o své zelené jehličky přijít, těm narostli nové zelené a měkké přírůstky. V přírodě najdeme spoustu různých barev – od bílé pře červenou, modrou… Jen velmi tmavé barvy na rostlinách nenajdeme. Probouzí se i zvířata. V přírodě můžeme potkat malá mláďata, ale i zvířata, co přes zimu spala. Probouzí se i hmyz. Ne jen pilné včelky, ale i méně příjemný hmyz jako mouchy a komáři. Neožívají však jen lesy. Ožívají i jezera, louky, pole… Na polích začíná něco růst, už to není je zorané místo, kde možná něco vyroste. Na louky a k jezerům přilétají tažní ptáci. Už můžeme zahlédnout čápa či jiná zvířata, která jsme teď od jejich odletu neviděli. Otepluje se a také už nebývá pod nulou, takže se dá vyjít ven i bez teplé bundy, třeba jenom v mikině, nebo později jen v triku. Na jaře přestáváme lyžovat, sáňkovat, bobovat… i na horách. Ale v nížinách zase můžeme občas koncem jara se i vykoupat v bazénu. Koncem jara se vše připravuje na léto. Na horko, dny strávené u vody a ve stínu, které si můžeme vyzkoušet někdy už i koncem jara.

 2. Takže taky se účastním

  Jaro

  Květ padá na zem
  Slunce svítí
  Oni mi říkají blázen
  Protože nejsem typické kvítí

  Údajně normální květina
  Obvyklý zástupce svého druhu
  Ať mě klidně každý proklíná
  Já mám ráda duhu

  Utrhli a pryč hodili mě
  Prý kazím ostatní
  Že já jsem v tom nevině
  To pro ně není podstatný

  Mě nezbývá nic jiného
  Než křičeti
  Vždyť na tom není nic špatného
  Když se děvče dvoří děvčeti

 3. //:Tento text je možno takým zamyslením, neberte si to osobne 😀 je to Yllinkino ,,duchaplné“ zamyslenie, možno príde chaotické, ale taká v tejto dobe som.
  ———————————-
  Jar bola zvláštnym obdobím, všetko sa budí zo zimy a je povesťou nového života, nového začiatku, reformy a zmeny, jar ide rok čo rok, v tom nezameniteľnom šate, ale vždy je iná. Bývajú rôzne jari, trpké i sladké, milujúce i smrteľne zradné, hoci ide rok čo rok, je iná, je nová a ako sa rozvíjajú púčiky na konároch mali by sme sa aj my rozvíjať. Ale využívame túto príležitosť správne? Neutekáme my do temnôt hoc nás lúče ťahajú von? Uberá sa to všetko správnym smerom? Ja netuším, síce mnoho podôb má jar, vždy sa to ňou začína. Boli iné jari, v iných dobách a iných vekoch zeme, tie boli proste iné. Niektoré boli trpké, tie jari, v ktorých umrelo mnoho životov, uvädli ako kvety vo váze, lebo nie vždy panoval mier. ,,Česť padlým hrdinom, pripijeme im vínom“ možno tak sa za dávnych čias spomínalo na víťazstvá, ktoré vstúpili do dejín. Aj toto je jar, nie je to vždy len pieseň tancujúca do rytmu ubiehajúceho života, ale sú to aj tóny temnôt ktoré kvitnú v chaose a bezradnosti. Môže sa to zdať dávno, ale jar už klope na dvere, ale aká bude? Na akú tóninu zahráme? Kam sa podejú naše nádeje, ktoré sme si priadli mesiace do jari? Spradúvali sme si vlákna svojho osudu? Čo nám zatemnievalo mozgy, že sa nevieme tešiť z jednoduchej krásy? Ja neviem, ale očakávanie odpovedí je márne musíme na to prísť sami. Aká bude naša jar? Ako začneme novú etapu roka? Ako sa zmeníme, alebo sa budeme držať toho istého rok čo rok v tom nezameniteľnom kolobehu, v tom zacyklení ako kliešť, hoci tá korisť už dávno stratila poslednú kvapku krvi? Vytrhneme sa zo zabehaných kolají, alebo pôjdeme tým istým tempom ďalej? A keď už, nebudeme si to v čase, keď naša sila pomynie vyčítať? Že sme premárnili svoje šance? A teraz? Pozrite sa na tie vtáky na tú krajinu, vyzerá rovnako, napohľad, ale je iná, je zmenená. Nemôžme hýbať so svetom, ale môžme využiť ten čas ktorý nám bol daný, my sa rozhodujeme, čo s časom urobíme. Využime to teda tak aby sme s tým boli spokojný a ktovie? Možno o pár jarí neskôr budú o nás skladať verše tí, čo prišli po nás…
  ——————
  Hádam vám Yllin neurobila totálnu vymývačku mozgov, reklamácie neberiem…
  —————

 4. Tak jsem opět sesmolila nějakou tu básničku xd
  —-
  Období, které je po zimě,
  Nabývá na své síle.
  Kdo nám to klepe na ty dveře?
  To je přece Jaro, dámy a pánové.

  Zpěv ptáčků po lese,
  Nový život všem donese.
  Zvěř se probouzí, vrací se zpět,
  Máme to, ale úžasný svět.

  Vyšlo slunce nad mraky,
  Dít začali se zázraky.
  Ať je noc, nebo den,
  Tohle drazí opravdu není sen.

  Jaro se zpět opravdu vrátilo,
  Obdobní trůn si po roce převzalo.
  Dokonce i mezi vlky,
  To se nám dějí, ale neplechy.

 5. Jaro, jak krásné někdy může být. Proto jsem možná znovuzrození přírody dala jako magii jedné z mých postav, kvůli tomu jaký já mám k tomuto ročnímu období, ale to je zase jiný příběh. Jaro je část roku, kdy se rodí celý svět znovu. Tuto větu však berte obrazně, pravdu má však jen v něčem. Na svět se rodí mladá zvířátka, všechno rozkvétá a rodí se to znovu. Ale hlavní důvod proč o tomhle všem přemýšlím? Protože právě hledím na bělostné sněženky. Příroda hlavně na jaře mne vždy lákala. Proto jsem možná kvůli tomu vytáhla svého dlouholetého přítele člověka, mého psa, ven. Pomalým krokem se loudám probouzející se krajinou. Povšímávám si detailů toho, jak onen pupenec na větvi mohutného keře pomalu poká a mění se v list. Jak některé stromy již mají na sobě i poupátka nejčastěji bílých květů a jak nádherně okolo mne fouká teplejší vítr. Sic na zemi jsou občas zbytky sněhu, ale i ty brzo sluníčko promění na vodu nezbytnou k zavlažení těchto rostlin či zvířat, které budou pít z potůčků do kterých tato voda steče. Moudrý strom vládne krajině až na úplném kopci na který se chci dostat. Jak majestátně jeho až skoro černá kůra vypadá v souladu s tou vší zelenou na jeho pramíncích vlasů trčících k nebi, jako by se neučesal. Světle zelená, nádherná barva symbolizující jaro. Zase na nějakou dobu tu je období při kterém budou lidi bláznit s láskou, protože tolik svátků lásky v tak krátkém čase. Někteří nad tím ovšem mávnou jen rukou. Však nikdo nebude moct říct, že tohle období je nějaké špatné.

 6. Kapky jarního deště dopadají na má chvějící se víčka. Vlažná sprška mě jemně omývá, zbavuje všech hříchů i nečistot. Jaro je pro každého nová příležitost, nový začátek. Symbol naděje, který nikdy nevymizí, protože vždy navrátí se k nám. Temnota dnů se ztrácí a my se tak nadále nebudíme do tmavých spárů noci, kdežto naopak. Naším budíčkem je stále sílící světlo a teplo, stejně jako teď mě ze snů vytrhává hřejivá zvlhlá krajina. Laskavý vánek mne hladí, světu dominuje zlatavá zářivá hvězda, slunce. Ve vzduchu je cítit energie života. Zvedám své dlouhé nohy a zlehoučka našlapuji do svěží trávy, její čerstvost snad až pode mnou křupá. Procházím alejí bříz, jejíž k zemi snášející se šlahouny přímo před mým zrakem obrůstají zelenkavými lísky. Jak se navzájem dotýkají a šustí o sebe, tvoří tak kulisu šumějícímu potůčku lemujícímu stromy. Ten divoce víří a žbluňká, nezdráhajíc se dává najevo o své existenci. Dojdu k němu a smočím si své bělostné tlapy. Jeho voda je chladnou vzpomínkou odeznívající zimy. Sleduji, jak odnáší zbytky ledu kamsi do neznáma, jistě brzy i tato poslední relikvie zimního období zmizí a mláďata za radostného poskakování a hraní si s vodou okupí jeho břehy. Má cesta ještě ani zdaleka nekončí. Zběžně svlažím hrdlo a opět pokračuji vstříc dalším pokladům tohoto světa, tentokrát napříč loukou. Ptáci, ať už sedící v korunách stromů opodál či poletující mi nad hlavou, tvoří symfonii tisíce tónů, do jejíž melodie se divoce zbarvené luční kvítí radostně pohupuje nebo spíš dokonce tančí. Pohledem zavadím o droboučkou prvosenku, která mě svými polibky laská. Krátce zavřu oči, můj dech se prohloubí, celým svým tělem vnímám sílu okamžiku. Cítím každičký milimetr svého těla a postupně uvolňuji tak dlouho ztuhlé svalstvo. Pak se skláním a šetrným pohybem trhám namodralé kvetoucí rostlinky. Chci jimi potěšit i svou milou, která vyspává pod zemí ve stínech skal. Okvětní plátky jsou světlem setmělého lesa. Mou spásou a světluškou v přítmí. „Snad trochu radosti, donesu tak do světa, v němž teď žiješ,“ promluvím za dopadu rostlinek na zem.

 7. Jaro, nuž akoby som to mal popísať. Je to jedno z ročných období, ktoré príliž nemám v láske – možno kvôli tomu, že som pesimista. Jaro je obdobie prebúdzajúcej sa prírody a nového života. Prichádza v momente ak sa malým deťom podarí po správnosti vyniesť Morenu. Funguje to? Ja tomu verím a to stačí. Sneh sa začne topiť a z neho sa začnú vyrastať tie biele kvetiny ktoré nesú názov snežienky. Nuž asi podľa toho, že to je prvá kvetina, ktorá sa rozhodne ukázať na tento svet.
  Suché, mŕve stromy začnú pokrývať púčky z ktorých sa stanú nádherné kvetiny, ktoré prinesú do okolia pôvabné vône. V tomto období sa okrem toho začne prebúdzať mnoho zvierat, ktoré spali v zimnom spánku. Vtáci čvirikajú, mláďatá sa rodia. Pre človeka to znamená oslobodenie od väčnej zimy. No, aj keď to je pekné obdobie, v súčastnosti zvykne aj občas zasnežiť.
  Obdobie Jari si v meste či lese moc nevychutnáte, najlepšie to je na poliach, horských mýtinách a tak. Tam nezasahuje človek, je tam čistejší vzduch čiže nádherná príroda pre potešenie očka.

  //niečo som spatlal owo“ aj ked to nie je nič moc :< xddd

 8. //Zdravím, dala by se akce o pár dní prodloužit? Nějak nestíhám
  _____________________
  Maximálně o jeden den. Jen kdyby se vás do konce termínu zúčastnilo míň, nebo by víc požádalo o prodloužení, tak potom bych uvažovala nad delším prodloužením ~Jess

 9. //dobře, děkuji, do zítřka bych to měla stihnout

Napsat komentář