VPS » 1. kolo » Jaro

Home / Aktuálně / VPS » 1. kolo » Jaro

GAhoj vlčci! ^^

Ano, máme tu první kolo Velké psací soutěže!
Ročním obdobím pro toto kolo je:
» JARO «
x7


Zadání:
Vaším úkolem je tedy napsat jakýkoliv text na téma jaro. Psát můžete libovolným stylem, v tomto máte zcela volný výběr. Ať už to bude próza či poezie, popis či úvaha, je to jen na vás! Snažte se psát opravdu bez chyb, aby vaše texty valy smysl a měly takzvaně hlavu a patu. Pište intuitivně a snažte se o vložení vašich myšlenek a pocitů do vašich textů.

pathway-at-bonaventure-cemetery-kim-hojnacki

Pravidla a informace:
• Můžete zaslat pouze jeden soutěžní text.
Nekopírujte texty či náměty jiných autorů, ani se nesnažte napodobit styl psaní někoho jiného. Zkrátka chceme, aby to, co napíšete, vycházelo čistě z vás!
• Tohoto kola se může zúčastnit každý, i když se třeba nepřihlásil v prvním příspěvku o této soutěži.
• Do dalšího kola bude postupovat počet hráčů podle toho, kolik se vás nakonec zúčastní. Je to tedy zatím neurčité, ale nejspíše se počet postupujících bude pohybovat kolem čísla 15.
• Je to poněkud větší soutěž a je potřeba, aby plynule probíhala a nijak moc se nezastavovala, tudíž nebudou žádná prodloužení termínů, aby se to potom netáhlo. Při nejhorším je možné požádat o prodloužení pouze o 1 den, a to jedině před koncem daného termínu.
dc734b1edac2716b102b8ff6390bd45d_by_anineko-d9xvb94
Hlasování:
• Každý má k dispozici tři hlasy, jež může rozdělit mezi tři libovolné hráče.
• Hlasování se mohou zúčastnit i hráči, kteří se nezapojili do samotné soutěže.
sprouts___plz__by_lalycorn-d388yfa
Odměny a vyhodnocení
:
• Netradičně budou odměněni vždy všichni účastníci.
• Odměny budou rozděleny dle úmístění hráčů podle počtu hlasů.
• Po každém kole budou vyhlášeni první tři jako výherci daného kola, avšak opravdoví výherci budou vyhlášeni až po závěrečném kole.
• Další informace budou vypsány v každém příspěvku s vyhodnocením.
cherry_blossom_divider__ftu__by_moonlight_pendent13-da8z9ur
Termíny:

Zasílání textů: 28.1. – 28.2.
Hlasování: 1.3. – 8.3.
f2u_decor_gogoriki_background__3_by_mairu_doggy-dbj2eje


Teď už se jen pohodlně usaďte, pročistěte si mysl, pusťte si hudbu, nechte proudit vaše myšlenky a pocity a pište ~
0000009_bluebell_woods


A nakonec ještě hodně štěstí a trpělivosti při psaní!
~ Jessie Crystal Eye

Komentáře: 19

 1. JARO
  Zavřela jsem své ledově modré oči, které se skvěle hodily k období zimy, které nás nedávno opustilo a místo něj nastalo jaro. Uslyšela jsem spousta zvuků, které oznamovalo jeho příchod a při tom to byla líbezná ukolébavka pro malá vlčátka, kterou jaro složilo. Nedaleko bublal potůček, který se nenápadně klikatil hájkem a téže jsem slyšela štěbetání ptáčků, kteří se navrátili do vlasti. Mému sluchu ani neuniklo šumění příjemného větříku, jenž se opíral do traviny, větví, ale také do mých zlatavých vlasů. Otevřela jsem oči a ihned se mi s návalem světla zmenšily zorničky. Pohled mi padl na bytost, která vydávala ten hvízdavý zvuk. Byl to drobný skřivánek s chocholkou na hlavičce a nedaleko něj si poskočil špaček s kovově zelenými pírky, které se fialově třpytily díky slunci, které se proplétalo v pavučině větví, které upletl čas a ne osminohý tvor. Špaček vypadal, jako by doopravdy byl utvořen z blyštivého kovu, ale byl tak skutečný a živý, že bylo hned jasné, že by žádný člověk či nadaný vlk nedokázal tohle stvořit. Když jsem zaostřila svůj zrak na zem, tak jsem spatřila hmyzí svět, tedy spousta mravenců a broučků. Při pohledu na mladé vlčátko hnědé srsti s jasnými upřímnými korálky v barvě smaragdu se mi zatajil dech. Svojí nemotorností bylo tak rozkošné, že jsem z něj nedokázala spustit zrak a také jsem se bála, že každou chvílí neohrabaně uteče. On se však neohroženě vydal na malý palouček uprostřed hájku, ale když ho sluneční paprsek pošimral po čumáčku, tak bojácně odcupkal pryč a tak jeho objevování okolního světa prozatím skončilo. Sklopila jsem opět pohled a spatřila jemné bílé kvítky sněženky, která vyrostla pod ochranou koruny stromu, která už teď byla obalená zelenými pupeny a z nich se rozrůstaly lístky. Pohled na palouček mi skoro zastavil srdce, protože byl tak pohádkový, že bych tu klidně mohla potkat živou Sněhurku. Hranice paloučku tvoříc stromy, které kvetly drobnými kvítky sladkých barev jako je bílá a růžová a celkově tak přidávaly na kouzelnější atmosféru. Drobnými krůčky jsem vstoupila s posvátnou úctou na tohle bohaté místo, které zakrývala lehká zlatavě třpytivá mlha ze slunečních paprsků. Zem byla pokryta kvítím skoro všech zářivých barviček a já byla omámená vůní šeříků. Sklouzla jsem pomalu na kolena a sklonila se k fialce, abych si mohla přivonět i k ní. A přitom jsem byla ohromená, co můžu na jaře vidět svýma lidskýma očima.

  //Hrozné, ale je to téže narychlo… c;

 2. „Dobrý den, jsem Jaro. Račte se posadit na mou lavičku. Možná je ještě trochu zmrzlá, ale to přejde. A také jsem zařídil klimatizaci. Pořádně se nadechněte. Cítíte ty květiny?
  Ah, omlouvám se. Tohle jsem nechtěl. To víte, ptáci nemají svěrače. Počkejte, můžete to utřít tímhle lístkem sedmikrásky. Je jedna z prvních, co tenhle rok vyrostla, no není to nádherné?
  Nevadí, když se posadím k vám? Ah, dobře, zůstanu stát. Chápu. Nemáte ráda fyzický kontakt, že? Ale veverky ano, podívejte se, jak si hezky hrají! Možná bychom také mohli… No dobře, dobře, chápu. Budu více diskrétní.
  Povězte mi o sobě.
  Aha. Jste taková zamlklá, že? Ale ne, ne, to není urážka! Miluji takové lidi! Jste vždycky tak chladní… Neberte to tak, myslím vznešeně chladní!
  Vy se mi doslova zmenšujete před očima? Oh, dovolíte? Obejmu vás, třeba to pomůže…
  …Nepomáhá to! Co budeme dělat?
  Už vím! Zajdeme si na šálek zeleného čaje. Vždycky tak povzbudí, když jsou tyto jarní dny ještě mrazivé! Znám čajovnu, kde se můžete dívat z okna na stromy. Teď už zase ožívají!
  Mohu vás vzít za ruku? Ale jděte! Můžeme si zpívat do kroku, ať je nám veselo…
  Tak jsme tady! Ale co to povídáte, nezdařilé rande? Slečno, vy jste se tedy rozjela… Ale až ochutnáte ten čaj, změníte hned názor! Vězte, že jsem po pravdě velmi šarmantní muž…
  Těch větviček ve vlasech si nevšímejte, vždycky se mi tam nějak dostanou, když se dívám myším do nory, jestli už konečně vstanou! Pořád jen spí!
  Kam to běžíte?! Ne, prosím, neodcházejte, miluji vás! Vy pláčete! Ale to snad ne… Jak se vlastně jmenujete? Odpusťte mi!“
  A tak se stalo, že Jaro vystřídal krásnou Zimu. Chudák si nikdy neuvědomí, že jeho partnerka je rok co rok ta samá.

 3. Už můžeme hlasovat? Doufám, že jo :’D
  Své tři hlasy dávám…
  -> Spirit
  -> Dino
  -> Sinh

 4. Své hlasy dávám:
  Spirit
  Sinh
  Yllin

  Velmi povedené jste to však měli všichni ^^ Než jsem vybrala pouze tři práce, zabralo mi to nejméně deset minut a i tak stále nejsem úplně rozhodnutá.

 5. Budu se trošku opičit po Nirince, ale neva :DD
  Takže své hlasy dávám:
  Spirit
  Dinn
  Sinh

 6. Tak Ideme na to hlásko
  Dinny- máš básnicke črevo, básnenie ti ide :-)
  Hilary- Pekne vyberáš slová
  Sinh- Povedené
  Rada by som dala hlasy aj ostatným ale asi to nepôjde, máte môj obdiv.

 7. Ňach, hrozně nerada hlasuju, nemůžu si vybrat 😀
  Ale…
  Draco
  Yllin
  Sinha

Napsat komentář